Dominacja na Mistrzostwach Regionu Północnego - Gdańsk 13.02.2021

niedziela, 14 luty 2021

W minioną sobotę 13.02 na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu odbyły się Mistrzostwa Regionu Północnego . Rywalizacja w tegorocznej edycji odbywała sie w dwóch kategoriach wiekowych; Młodzieżowiec wraz z Juniorem  i Junior Młodszy połączony z Młodzikiem  rocznik 2006 . W pierwszym tegorocznym sprawdzianie nasi zawodnicy spisali się znakomicie można nawet powiedziec zdominowali te zawody . W grupie starszej reprezentowało nas dwóch zawodników Dmitrij Janczylik w kat -90 kg oraz Jakub Sordyl w +100 kg. Dymitr wygrał 4 pojedynki kończąc je wszystkie przed czasem , Kuba również roztrzygał swoje walki przed czasem dopiero w finale moment nieuwagi spowodował że  musiał się zadowolić się srebrnym medalem. Grupa młodsza to prawdziwy popis naszych zawodników. W kategori dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Dominika Kuźma- Ebel w wadze do 70 kg , brązowe medale wywalczyły Milena Wycichowska [ 57 kg ] oraz Judyta Drywa [52 kg ].  W kategorii chłopców złoty medal wywalczył w kategorii do 73 kg  Marcin Guszczin , który w finale polonał Pawła Bogackiego na siódmym miejscu uplasował sie Marcin Szatkowski . W kategorii do 66 kg dużą niespodziankę sprawił Mateusz Grześkiewicz , który dotarł do finału zdobywając srebrny medal . Dużo nie brakowało, a mielibyśmy drugi finał , gdyż Mateusz Szyperek minimalnie przegrał swoją walke półfinałową , ostarecznie zajął 3 miejsce [66 kg]  . W  kategorii do 60 kg Oskar Krzynówek wywalczył brązowy medal w bratobójczym pojedynku z Erykiem Ciechelskim [ 5 m-ce ] . W tej samej kategorii bardzo dobrze walczył Kacper Błoński , który przez nieuwagę w walce o brąz uległ zawodnikowi z Torunia zajmując ostatecznie wysokie 5 miejsce . W kategorii do 55 kg 3 miejsce wywalczył Filip Grządziel .  Ostatni z naszych zawodników Oskar Górecki może mówić o pechu , gdyż w walce repasażowej doznał drobnego urazu , który wyeliminował go z turnieju . Ostatecznie nasi zawodnicy zdobyli 11 medali ; 3 złote , 3 srebrne i 5 brązowych . Oprócz medali cieszy bardzo dobra dyspozycja i styl w jakim walczyli nasi reprezentanci. Gratulacje.

Szukaj

Przekaż 1% podatku

 • 1% logo

  KRS 0000584587

  Gdynia Sport logo

  Szkolenie dzieci i młodzieży  w judo jest współfinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Gdyni

  Ministerstwo Sportu

  Sponsor platynowy

  Clean-bud logo

  Subway logo

  Sponsor złoty

  Opec logo